top of page

Poskytované služby

V azylovém domě je k dispozici 14 jednopokojových ubytovacích jednotek a 1 dvoupokojová jednotka.

Každý klient s dětmi má k dispozici pokoj, kuchyňský kout se sociálním zařízením vše pod uzavřením .

 

Ubytovací jednotka je vybavena nábytkem, standardně vybavenou kuchyní, včetně spotřebičů. K dispozici jsou lůžkoviny, povlečení, nejnutnější kuchyňské vybavení, nádobí, sušák na prádlo a žehlička. K použití jsou automatické pračky v prádelně. Všem obyvatelům je poskytována materiální pomoc.

S každým klientem je při nástupu do azylového domu dohodnut individuální plán k řešení jeho krizové situace, na kterém se klient podílí, tento plán je pravidelně kontrolován a v případě potřeby doplňován.

Je poskytováno individuální sociální poradenství včetně sepisování návrhů k soudu, V případě potřeby je zajištěna i odborná právní pomoc. Je poskytována sociální podpora a provázení při řešení krizových situací, řešení konfliktů, pomoc při vyřizování sociálních dávek a řešení bytové problematiky, pomoc při hledání zaměstnání klientům po rodičovské dovolené, pomoc při umístění dětí do škol a školek, řešení zadluženosti klientů, pomoc mladým matkám (otcům) s péčí o dítě a vedení domácnosti. V AD je poskytována zdarma individuální psychoterapie a v pravidelných intervalech skupinové terapie.

  • V AD jsou pro klienty organizovány tematické semináře (např. jak zvládat finanční půjčky, závislosti,ztrátu zaměstnání apod.)

  • Pro děti, starší 3 let se koná každých 14 dní výtvarná dílna, dále jsou pořádány akce jako Vánoce, Mikulášská nadílka, dětský den a podobně.

  • Školním dětem je zajišťováno v nutných případech doučování ve spolupráci s YMCA. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni je provozována v objektu Dětská skupina pro děti od 3 let.

  • Dvakrát měsíčně se koná organizačně podpůrná skupina, které se zúčastňují všichni klienti, zde se řeší jak organizační věci AD, tak podněty ubytovaných klientů k zlepšení poskytovaných služeb.

bottom of page